PIKANTET/ Shkumbini luan me 10 vetë ndaj Tiranës për 10 minuta si pasojë e dëmtimit, sfida gjykohet nga një arbitre femër

Postuar: Shtator 23, 2021 | 18:47

Tirana arriti të marrë një fitore të pastër përballë Shkumbinit në Kupë duke triumfuar me rezultatin 0-3. E veçanta e kësaj ndeshje ishte se Shkumbini  luajti me 10 lojtarë në 10 minutat e fundit të lojës pas një dëmtimi të Rrushit, teksa peqinasit i kishin kryer të gjitha zëvendësimet deri në atë minutë.

tirana shkumbini

-Takimi u ndoq nga shumë shikues, por edhe nga presidenti Refik Halili, i cili ka preferuar ta shoqërojë skuadrën pavarësisht se ishte një përballje për kupë.

-Nga minuta e 80-të Shkumbini luan me 10 lojtarë, pasi dëmtohet Rrushi dhe trajneri Lorenc Pashja i kishte kryer të gjitha zëvendësimet.

-Takimi u gjykua nga arbitrja femër e FIFA-s, Emanuala Rusta. Gjykimi ishte perfekt dhe skuadrat nuk patën kontestime.

-Gjendja e shkëlqyer e tapetit të fushës sportive të Peqinit i bëri përshtypje edhe Refik Halilit sepse ekipi i tij luajti futboll cilësor.

-Shumë pak nga titullarët e Tiranës u aktivizuan në sfidën e Kupës nga Shkumbini. Synimi është marrja e tri pikëve ndaj Kastriotit.