Pësoi atak kardiak, ndërron jetë ish-trajneri i Çelsit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 4, 2018 | 23:00

Pësoi atak kardiak, ndërron jetë ish-trajneri i Çelsit

Disa ditë më parë pësoj një atak dhe gjendja e tij dukej e rëndë. Por sot ka ardhur lajmi i hidhur dhe Rai Uilkins nuk ia ka dalë dot. Ai ka ndërruar jetën ditën e sotme në moshën 61 vjeçare.

Milan]

Përveç gruas Xheki dhe dy fëmijëve ai la pas edhe një karrierë të pasur me Çelsin, Mançester Junajtid dhe Milan. Gjithashtu Uilkins ka zhvilluar edhe 86 ndeshje me kombëtaren e Anglisë, ku për disa ndeshje mbajti edhe shiritin e kapitenit.

 

www.minuta90.com