Pështyu kundërshtarin në sfidën ndaj Marsejës, merret vendimi për Angel Di Marian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 23, 2020 | 22:06


Pështyu kundërshtarin në sfidën ndaj Marsejës, merret vendimi për Angel Di Marian

Futbollisti argjentinas Angel Di Maria ka mësuar dënimin e nga Komisioni Disiplinor i Ligue 1, pas incidentit të ndodhur në sfidën ndaj Marsejës, ku mesfushori pështyu mbrojtësin Alvaro Gonzalez.

di maria

Për këtë gjest anti-sportiv, Di Maria është pezulluar me katër ndeshje. Dënimi ka ardhur pas konsultës së Disiplinës me imazhet televizive, ku u pa qartë futbollisti argjentinas duke pështyrë kundërshtarin. Një mungesë e rëndësishme kjo e Di Marias për skuadrën e PSG-së në 4 sfidat e radhës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com