Pesë vite pa fitore, kur Çinari trondiste “demat” e Partizanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 9, 2020 | 17:07

FB Kategoria Superiore Lajmi i fundit Partizani Vllaznia

Pesë vite pa fitore, kur Çinari trondiste “demat” e Partizanit

Tetë mars 2015… Kjo është hera e fundit kur Vllaznia e ka mundur Partizanin në një ndeshje në kampionat. Asokohe golin e shënonte në kohën shtesë një djalosh me emrin Eraldo Çinari dhe atëherë ishte vetëm 19 vjeç. Sot, për fatin e mirë të “demave” është në radhët e të kuqve dhe nuk mund t’u bëjë dëm… një bilanc i frikshëm ky për një periudhë kaq të gjatë.

CINARI2-470x264

Natyrisht, duhet llogaritur edhe sezoni kur Vllaznia ishte në Kategorinë e Parë dhe nuk patën mundësi të ndesheshin, por gjithsesi është një kohë vërtet e gjatë për të mos marrë asnjë fitore ndaj një rivali me të cilin luan 4 herë në sezon në kampionat.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com