Pesë gola në pesë goditje, shoku i Strakoshës është për rekord

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 1, 2018 | 18:34

Pesë gola në pesë goditje, shoku i Strakoshës është për rekord

Një nga mbrojtësit më të mirë në Seria A këtë sezon, është pikërisht Stefan De Vrij i Lacios, që kërkohet nga klubet më të mëdha europiane, pasi në fund të këtij sezoni ka vendosur të mos rinovojë më kotrantën me ekipin e Lacios.

As Roma 08 01 2017 campionato di calcio serie A Lazio Crotone Stefan De Vrij PUBLICATIONxNOTxIN

Por, holandezi ka një rekord të veçantë, pasi këtë sezon, ka goditur 5 herë portën, dhe ka shënuar po 5 gola. Një mesatare e frikshme, 100%. Ai është golashënuesi i katërt më i mirë i Lacios këtë sezon, ndërsa më mirë se ai renditen Imobile 26 gola, Milinkoviç-Saviç 9 gola dhe Luis Alberto me 8 gola.

www.minuta90.com