Përplasje në dhomat e zhveshjes dhe kërcënim me largim, mediat italiane zbulojnë prapaskenat e bujshme te Napoli

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 24, 2020 | 23:55


Përplasje në dhomat e zhveshjes dhe kërcënim me largim, mediat italiane zbulojnë prapaskenat e bujshme te Napoli

Situatë aspak e qetë te Napoli, pas humbjes në shtëpi ndaj Milanit, me rezultatin 1-3.  Zhgënjimi ishte i madh teksa kjo u pa qartë që në fjalët e para të Xhenaro Gatuzos:

Gattuso-Napoli-1200x674-770x432

“Nuk më pëlqejnë disa sjellje, nëse bëjmë si profesorë nxjerrim në pah të metat tona”.

Këto fjalë nuk janë pritur mirë nga lojtarët çka ka sjell një përplasje ndërmjet tyre dhe trajnerit, një debat me tone të larta në dhomat e zhveshjes aq sa ka bërë që Gatuzo të kërcënoj me largim. “Nëse gjerat nuk ndryshojnë jam i gatshëm të largohem”, mësohet të këtë thënë tekniku i të kaltërve, sipas “Correre dello Sport”.

Rino

Ky lajm i publikuar nga gazeta italiane është hedhur poshtë në mënyrë kategorike nga klubi i Napolit, teksa duken se gjërat janë sheshuar disi dhe ai moment aspak pozitiv duket se është lënë pas krahëve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/