Përplasi Rejën në tokë, reagon lojtari i Çekisë: E pashë në…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 9, 2021 | 23:28


Përplasi Rejën në tokë, reagon lojtari i Çekisë: E pashë në…

Trajnerin e Kombëtares e ndoqi edhe ditën e djeshme në miqësoren ndaj Çekisë, tersi i rrëzimit. Kjo është hera e dytë që tekniku italian rrëzohet në3 dy ndeshjet e fundit, pas përplasjes nga kundërshtarët.

pjimage (12)

Ndaj Çekisë, ishte Vladimir Kufal, i cili e përplasi Rejën, me këtë të fundit që u rrëzua në tokë. Për këtë foli edhe vetë lojtari çek, i cili u shpreh: “Edhe njëherë unë i kërkoj falje trajnerit të Shqipërisë, Edi Rejës. E pashë në momentin e fundit dhe nuk mund ta ndaloja dot.”, u shpreh Kufal.

Kujtojmë se Shqipëria u mposht ditën e djeshme në miqësore nga Çekia me rezultatin 3-1.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/