Përmbysje në minutën e 90 ndaj Apolonisë, Besa merr fitoren e parë

Postuar: Shtator 19, 2022 | 22:15

Besa ka regjistruar sot fitoren e parë në këtë kampionat teksa ka mundur me shifrat 2-1 Apoloninë në ndeshjen e fundit të javës së tretë të Kategorisë së Parë.

kategoria-e-pare-1

Në një sfidë shumë të luftuar mes dy skuadrave të cilat pretendojnë për ngjitjen në Superiore në edicionin e ardhshëm, kanë qenë miqtë të cilët kanë shënuar të parët me Antoni, në minutën e 34-t. Ndërsa më pas kanë menduar më shumë që të administrojnë rezultatin.

Por kavajasit janë treguar më ngulmues në pjesën e dytë dhe pasi barazuan shifrat me Gogën në minutën e 83-të, gjetën edhe golin e fitores në minutën e fundit falë Onuh, i cili i dha suksesin e parë ekipit të tij. Tashmë kavajasit shkojnë në kuotën e 4 pikëve, po aq sa ka edhe Apolonia pas tre ndeshjesh të luajtura.

BESA 2-1 APOLONIA

83′ Goga, 90′ Onuh / Antoni 34′

BESA: Dobjani, Perja, Ramili, Reçi, Nurja, Shehu, Raza, Osma, Kuka, Sulovari, Onuh.

Trajner: Gugash Magani

APOLONIA: Harizaj, Kurti, Ndubuisi, Repaj, Asllanaj, Omeri, Kovaçi, Shanaj, Topi, Maksuti, Antoni.

Trajner: Klevis Dalipi