Periudhë lamtumirash, një tjetër kampion bote var “këpucët në gozhdë”

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 20, 2018 | 17:10

Periudhë lamtumirash, një tjetër kampion bote var “këpucët në gozhdë”

Duket se futbolli është në një periudhë lamtumirash tani. Pas pensionimit të Andrea Pirlos nga futbolli, një tjetër kampion bote i ka dhënë lamtumirën botës së futbollit. Bëhet fjalë për Alberto Xhilardno i cili sipas “La Gazzetta dello Sport” ka refuzuar që të vazhdojë të luajë në Seria C duke varur kështu “këpucët në gozhdë”.

wpid-img20150828_084624-740x431

Xhilardino ka pasur një karrierë të pasur, ku vihet re aventura e suksesshme te Milani ku fitoi dhe një Champions League.


www.minuta90.com