Përfundon takimi i parë i Ligës së Kombeve, njihuni me rezultatin surprizë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 6, 2018 | 17:59

Përfundon takimi i parë i Ligës së Kombeve, njihuni me rezultatin surprizë

Kazakistan-Gjeorgji 0-2

Shënues: Kakvetaxe 69’, Mejli 74’ (Autogol)

U luajt në “Astana Arena” të Kazakistanit sfida e parë e “Ligës së Kombeve” mes vendasve dhe Gjeorgjisë. Ishte skuadra e trajneri Veis, ajo që arriti të triumfonte me rezultatin 0-2 falë golave të shënuar në minutat e 69-të dhe 74-t.

adad6

Kujtojmë që Kazakistani dhe Gjeorgjia bëjnë pjesë në Grupin 1 të Ligës D së bashku me Letoninë dhe Andorrën.

 

www.minuta90.com