Përcaktohet shorti i Ligës së Kampioneve, përballje e frikshme italo-spanjolle

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 16, 2018 | 13:30

Përcaktohet shorti i Ligës së Kampioneve, përballje e frikshme italo-spanjolle

Pas përcaktimit të 8 skuadrave çerekfinaliste të Ligës së Kampioneve, e gjithë vëmendja shkoi te shorti që u hodh në Nion të Zvicrës.

champions

 

Shorti ka rezervuar një përballje të frikshme italo-spanjolle, atë mes finalistëve të sezonit të shkuar, Real Madrid dhe Juventus. Sfidë mjaft delikate pritet të jetë edhe derbi anglez mes Mançester Sitit dhe Liverpulit.

Sheva

Ndëersa shorti është treguar bujar për skuadrën e Barcelonës dhe Bajernit. Spanjollët e Valverdes do të ndeshen me italianët e Romës, ndërsa Bajerni do të ketë përballë Sevija e Montelës. Takimet e para çerekfinale janë përcaktuar të zhvillohen në datat 3 dhe 4 prill, ndërsa ato të kthimit në 10 dhe 11 prill.

Perballejt

Përballjet në raundin e 1/8-ve:

Barcelona-Roma

Sevija-Bajern Mynih

Juventus- Real Madrid

Liverpul-Mançester Siti

 

www.minuta90.com