Përcaktohen datat zyrtare, ja kur do të zhvillohen 2 gjysmëfinalet dhe finalja e Kupës së Italisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 28, 2020 | 23:43


Përcaktohen datat zyrtare, ja kur do të zhvillohen 2 gjysmëfinalet dhe finalja e Kupës së Italisë

Pas vendimit për rifillimin e Serisë A, në datën 20 qershor, së fundmi janë vendosur edhe pikat mbi i për sa i përket Kupës së Italisë.

AFP_1RI3LJ-k9g--712x402@Gazzetta-Web_712x402

Qeveria në bashkëpunim me Ligën kanë vendosur që gjysmëfinalet e Kupës së Italisë, të zhvillohen në datën 13 dhe 14 qershor, ndërkohë që finalja e Kupës së Italisë do të zhvillohet në datën 17 qershor në “Olipiko” të Romës.

Çiftet gjysmëfinaliste:

Juventus-Milan (1-1 ndeshje e vajtjes)

Napoli-Inter (1-0 ndeshje e vajtjes)

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com