Përballjet e Ligës së Kombeve, futbollisti i Skënderbeut ftohet në kombëtare

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 28, 2018 | 15:02

Përballjet e Ligës së Kombeve, futbollisti i Skënderbeut ftohet në kombëtare

Mbrojtësi i Skënderbeut, Fidan Aliti, është shndërruar në një nga lojtarët stabël të përfaqësueses së Kosovës. 24-vjeçari nga Presheva ka marrë sërish ftesë nga trajneri Shaland, për 2 takimet e muajit shtator ndaj Azerbajxhanit dhe Ishujve Faroe të vlefshme për Ligën e Kombeve.

Haliti

Lajmin e ka bërë publik klubi i Skënderbeut nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare. Aliti numëron 4 ndeshje me Kosovën, ndërsa më herët, në vitin 2014 veshi 2 herë fanellën e Shqipërisë.

wdwdq

www.minuta90.com