Përballja Vllaznia-Egnatia, zbulohen arbitrat që do të vendosin drejtësi sot në “Loro Boriçi”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 21, 2022 | 14:23


Përballja Vllaznia-Egnatia, zbulohen arbitrat që do të vendosin drejtësi sot në “Loro Boriçi”

Kategoria Superiore nis sot javën e 17-të me një sfidë interesante, ku në stadiumin “Loro Boriçi” në orën 16:45 do të luhet sfida Vllaznia-Egnatia.

EGNATIA VLLAZNIA

“Panorama Sport” ka zbuluar ekskluzivisht arbitrat që do të vendosin drejtësi në këtë duel. Arbitër kryesor do të jetë Orlando Kuka, i mbështetur nga asistentët Arbër Zalla dhe Endrit Veseli.

Arbitër i katërt pritet të jetë Blerim Ziri. Në VAR do të jetë arbitri me stemën e FIFA-s, Eldorjan Hamiti, ndërsa në AVAR do të jetë Dojando Myftari.

VLLAZNIA – EGNATIA

ARBITRAT E NDESHJES –

Arbitër kryesor – Orlando Kuka (Tiranë)

Asistent i parë – Arbër Zalla (Tiranë)

Asistent i dytë – Endrit Veseli (Fushë-Krujë)

Arbitër i katërt – Blerim Ziri (Fushë-Krujë)

VAR – Eldorjan Hamiti (Lezhë)

AVAR – Dojando Myftari (Tiranë)

PANORAMASPORT.AL