Përballja Luftëtari-Flamurtari, sa shumë mbiemra të njëjtë!

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 2, 2018 | 16:24

Përballja Luftëtari-Flamurtari, sa shumë mbiemra të njëjtë!

Maldin dhe Sokol Ymeraj, Alesio dhe Erald Hyseni, Oltion Rrapa në fushë dhe Arinaldo Rrapa në stol. Mes tyre edhe Donald Rrapo. Një lëmsh i vërtetë në Luftëtari-Flamurtari, me komentatorët e ndeshjes që e kishin të vështirë për të kuptuar se lojtarët me mbiemra të njëjtë në çfarë skuadre luanin.

Luftetari-Flamurtari

Në një moment në fushë, të dyja skuadrat kishin katër futbollistë me mbiemër të njëjtë, Maldin Ymeraj i Luftëtarit dhe Sokol Ymeraj i Flamurtarit, e gjithashtu Erald Hyseni i gjirokastritëve dhe nga ana tjetër, Alesio Hyseni i vlonjatëve. Në fund, ata që festuan ishin vlonjatët, të cilët dolën me tri pikë.

www.minuta90.com