Pedri për largimin e Buskets: I kërkova të qëndrojë 1 vit, është një shembull për të gjithë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 16, 2023 | 18:04

Pedri për largimin e Buskets: I kërkova të qëndrojë 1 vit, është një shembull për të gjithë…

Kapiteni i Barcelonës, Serxhio Buskets do të largohet nga Barcelona në fund të sezonit. Pas 15 sezoneve tek klubi, ai e komunikoi vendimin para disa ditësh.

FOmemcZVUAEgkW3

Për largimin e tij, ka folur edhe shoku i skuadrës mesfushori Pedri. Në një intervistë për “LaLiga TV”, ai ka deklaruar se:

“I kërkova të rinovojë edhe një vit. Buskets i ka dhënë shumë këtij klubi, është shembull në fushë dhe jashtë saj. Do të përpiqemi ta zëvendësojmë atë në mënyrën më të mirë, edhe pse nuk mund të zëvendësohet”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"