Pas vuajtjeve te Sopoti, kamerunasi Tadjong “mbush barkun” në Pukë dhe mbijeton (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 19, 2017 | 21:59

Kategoria e pare Terbuni

Pas vuajtjeve te Sopoti, kamerunasi Tadjong “mbush barkun” në Pukë dhe mbijeton (VIDEO)

Para disa muajsh “Panorama Sport” denoncoi trajtimin aspak njerëzor të futbollistit kamerunas Janot Tadjong te klubi i Sopotit të Librazhdit. Vetë Tadjong tregoi për gazetën se librazhdiotët nuk e kishin paguar prej muajsh dhe ai po mbijetonte falë ndihmës së shokëve të skuadrës pasi nuk kishte të ardhura as për t’u ushqyer.

Janot tadjong

Në merkaton e janarit kamerunasi u transferua te Tërbuni i Pukës, një skuadër ku mesa duket gjeti rehati të paktën nga ana e të ushqyerit normalisht. Këtë e tregon një video që ai vetë ka postuar në profilin e tij në Facebook teksa drekon në një restorant të Tiranës.

Edhe fati në aspektin sportiv duket se ndoqi Tadjongun që ra pre e një padrejtësie, teksa Tërbuni, skuadra e tij e re, mbijetoi në Kategorinë e Parë, ndërsa Sopoti, skuadra ku ai vuajti jo pak, u rrëzua në Kategorinë e Dytë.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com