Pas mundi serbin, Florian Marku do të ndeshet me një rus brenda në kafaz

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 9, 2018 | 19:17

Pas mundi serbin, Florian Marku do të ndeshet me një rus brenda në kafaz

Florian Marku duket se nuk ka të ndalur. Kickboxer-shqiptar ka bërë me dije se do të zhvillojë sërish një përplasje brenda në kafaz me rusin Sergei Klyuev. Në pallatin e sportit “Asllan Rusi” ai arriti të mposhtë serbin Sladjan Dragisiç dhe tashmë duket se radha i ka ardhur një rusi.

Florian-Marku-1

Megjithatë edhe pse 19 vjeç Sergei Klyuev ka arritur të fitoj 6 ndeshje nga 7 të luajtura në MMA, ndërsa Marku ka fituar 6 ndeshje në po aq të zhvilluara.


www.minuta90.com