Pas Europianit vëllezërit Xhaka përballen edhe në Champions

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 25, 2016 | 18:53


Pas Europianit vëllezërit Xhaka përballen edhe në Champions

Liga e Kampionëve rezervon surpriza për vëllezërit Xhaka.

Vellezerit Xhaka

Vellezerit Xhaka

Mesfushori kuqezi që luan me Bazelin, Taulant Xhaka dhe vëllai i tij që luan për Arsenalin, Granit Xhaka, do të përballen në Grupin A.

Pjesë e këtij grupi janë PSG, Arsenal, Bazel dhe Lodogorets.

Rreth dy muaj më parë, Xhakat u përballën në finalet e Europianit “Francë 2016” në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Zvicrës, por shoti i Champions-it i hedhur pasditen e së enjtes në Montekarlo, i rezervon një tjetër përballje mes tyre.

kater-grupet