Partizani tenton goditjen e bujshme, kërkon të huazojë sulmuesin e Milanit (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 28, 2022 | 23:59


Partizani tenton goditjen e bujshme, kërkon të huazojë sulmuesin e Milanit (VIDEO)

Partizani është hedhur i gjithi në merkato për të përforcuar skuadrën në vigjilje të ndeshjes në Ligën e Konferencës ndaj Saburtalos, por edhe të edicionit të ri të Kategorisë Superiore.

LUAN KAPANI 1

Së fundmi “TuttoMercatoWeb” ka raportuar se Partizani është në ndjekje të sulmuesit të Milanit, Luan Kapani, teksa të kuqtë e duan në formulën e huazimit.

22-vjeçari, i cili është në pronësinë e kuqezinjve nga Milano, në 34 ndeshje të luajtura në Serinë C gjatë sezonit të fundit, të ndara mes Viterbezes dhe Grosetos si i huazuar, braziliani ka shënuar në total 4 gola.

Më parë Kapani ka mbajtur veshur edhe fanellat e Rasing Santanderit, Lacios dhe Flamengos.

SKEDA E LOJTARIT –

1

2


BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL