Partizani konfirmohet ndjekësi i Vllaznisë, Tirana shikon kreun me “dylbi”. Luftë në vendet e fundit, ja renditja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 21, 2021 | 23:23


Partizani konfirmohet ndjekësi i Vllaznisë, Tirana shikon kreun me “dylbi”. Luftë në vendet e fundit, ja renditja

Është mbyllur edhe java e 16-të e Kategorisë Superiore, ku Vllaznia vazhdon të kryesojë renditjen.

Partizani-Tirana

Me fitoren në derbi, Partizani ka nxjerrë praktikisht jashtë garës për titull Tiranën, që tashmë renditet e pesta dhe e shikon Vllazninë kryesuese 15 pikë larg, ndërsa Partizanin dhe Teutën me 6 pikë larg.

Ndërkohë një luftë e fortë është edhe në vendet e fundit të tabelës, aty ky Skënderbeu qëndron i fundit me 11 pikë, 1 më pak se Bylisi dhe Apolonia, që ndajnë vendin e 8-të dhe të 9-të.

bandicam 2021-01-21 20-01-54-748

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/