Para pafund, alkool dhe prostituta. Njihuni me historitë e tre legjendave të Brazilit që jetonin sikur nuk kishte të nesërme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 10, 2022 | 14:36

Para pafund, alkool dhe prostituta. Njihuni me historitë e tre legjendave të Brazilit që jetonin sikur nuk kishte të nesërme

Futbollistët amerikano-jugorë njihen për talentin e tyre të rrallë, por dhe për jetën e shfrenuar që bëjnë jashtë fushës së lojës.

Wmgqb1jB

Në këtë kategori lojtarësh bëjnë pjesë dhe tre legjendat e sulmit të Brazilit, Ronaldo “Fenomeni”, Adriano dhe Romario. Secili prej këtyre tre ikonave të futbollit ka një histori të veçante përsa i takon jetës jashtë fushës së lojës.

-Ronaldo

0_Sao-Paulo-Carnaval-2014-Day-2

Në kohën kur ishte transferuar tek Milani, Ronaldo pëson një dëmtim dhe për t’u riaftësuar vendos të kthehet në Brazil. Me kthimin në vendlindje, R9 vendos të organizoj një festë me prostituta në hotelin ku ndodhej.

Më pas ylli brazilian kuptoj që tre prostitutat ishin meshkuj dhe situata u agravua deri në ndërhyrjen e policisë, e cila zbuloj skandalin për mediat.

-Adriano

0_JS230387832

Në vitin 2015, ish-sulmuesi i Interit u bë viral në rrjet, pasi pagoi 18 prostituta për një festë private të organizuar nga ai.

Adriano e organizoj këtë festë për të lënë pas zhgënjimin e një transferimi të munguar gjatë merkatos.

Shërbimet e prostitutave i kushtuan brazilianit plot 13000 paund.

-Romario

0_Dutch-Eredivisie-PSV-v-FC-Volendam

Një tjetër legjendë e Brazilit, i famshëm për jetën jashtë fushës së lojës është Romario. Ish- fituesi i Kupës së Botës u bë i famshëm për skandalet në kohën e tij tek Barcelona.

Një nga ish-shokët e tij të skuadrës tek Barcelona në atë kohë, Stoiçkov tha:

“Romario është i interesuar vetëm në dy gjëra: futbolli dhe seksi”.

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"