Para 6 sezonesh vlente 50 milionë euro, talenti shqiptar në rënie të lirë. përfundon në Holandë për provë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 17, 2020 | 23:48


Para 6 sezonesh vlente 50 milionë euro, talenti shqiptar në rënie të lirë. përfundon në Holandë për provë

Nëse një klub ishte i interesuar për shërbimet e shqiptarit të Kosovës, Donis Avdijaj, duhet të paguante klauzolën e çmendur të vendosur nga prej plot 50 milionë euro! U trumbetua me të madhe se do të ishte një talent që do të bënte namin në nivelet e larta të futbollit, por sulmuesit 24-vjeçar rezultoi thjesht një zhgënjim.

donis-avdijaj-schalke-04_g8la7vux8hfd1mu53s680sbq1

Ai nuk mundi ta mbajë gjithë presionin dhe dështoi të rritet në karrierë e të bëhet lojtar i rëndësishëm i klubit gjerman.

Para dy vitesh Avdijaj u nda përfundimisht me Shalken ndërkohë që sot ka përfunduar në provë me ekipin e Emen, që luan në Eredivize. Sulmuesi shqiptar do të përpiqet të bindë drejtuesit e klubit holandez për ta mbajtur në skuadër dhe për t’i ofruar një kontratë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com