PAMJE TË RËNDA/ Bandat e drogës sulmojnë pjesëmarrësit e garës rally, masakër me 10 të vdekur e 9 të plagosur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2023 | 19:00

PAMJE TË RËNDA/ Bandat e drogës sulmojnë pjesëmarrësit e garës rally, masakër me 10 të vdekur e 9 të plagosur

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në një rally në Meksikë, ku bandat e drogës kanë sulmuar me armë pjesëmarrësit e një gare rally në Baha Kalifornia, pranë kufirit me SHBA.

sdfsdffssfdsdffsd

Pjesëmarrësit në garën me makina 4×4 ishin ndaluar në një qytezë të vogël, që quhet Ensenjada, rreth 100 kilometra larg kufirit me SHBA, kur autokolona e makinave e ka gjetur veten nën brendësinë e armëve të zjarrit.

Si pasojë e shkëmbimit të zjarrit kanë mbetur të vrarë 10 persona dhe 9 persona të tjerë janë plagosur në një këtë ngjarje tragjike e cila solli edhe reagimin e FIA-s, e cila kërkoi që të kishte një hetim të menjëhershëm dhe masa për të zbuluar autorët e krimit makabër.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"