PAMJE TË RËNDA +18/ Tragjedi në Kolumbi! Rrëzohet tribuna, raportohen të plagosur dhe viktima (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 27, 2022 | 12:38

PAMJE TË RËNDA +18/ Tragjedi në Kolumbi! Rrëzohet tribuna, raportohen të plagosur dhe viktima (VIDEO)

Në Kolumbi, një tribunë prej druri u shemb gjatë një eventi tradicional i ndeshjeve me dema.

bandicam 2022-06-27 12-37-20-960

Kjo ngjarje ndodhi të dielën në “Plaza de Toros Gilberto Charry” në El Espinal.

Një tragjedi e vërtetë ku një pjesë e tribunës u shemb, duke shkaktuar kaos dhe duke përfshirë qindra njerëz që morën pjesë në ngjarje.

Sipas mediave vendase raportohen të paktën 5 viktima dhe 500 të plagosur.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"