Palët arrijnë marrëveshjen mes tyre, zbulohet e ardhmja e Florian Kamberit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 28, 2020 | 14:02


Palët arrijnë marrëveshjen mes tyre, zbulohet e ardhmja e Florian Kamberit

Florian Kamberi do të vazhdojë te jetë pjesë e Reinxhërs, ku ai kaloi në huazim nga skuadra tjetër skoceze e Hibernian.kamberi xherard

Sipas asaj që shkruan “The Sunday Post”, drejtuesit e Reinxhërsit kanë arritur marrëveshjen me klubin që zotëron kartonin e lojtarit dhe do e mbajnë sulmuesin shqiptar edhe për ndeshjet e Europës.

Në Skoci kampionati është i mbyllur, por Reinxhërs do të vazhdojë rrugëtimin në Europa Ligë, ku do përballet me Bajer Leverkusenin dhe Stiven Xherard dëshiron ta ketë pjesë të skuadrës edhe për këto ndeshje Kamberin.

Thuhet se palët kanë rëndë dakord për një zgjatje të huazimit dhe Kamberi do të vazhdojë të qëndrojë te Reinxhërs, të paktën deri në përfundim të aventurës europiane.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com