Pagë faraonike për Sadio Manen, ja sa do të përfitojë senegalezi në një vit te Bajerni i Mynihut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 28, 2022 | 14:25


Pagë faraonike për Sadio Manen, ja sa do të përfitojë senegalezi në një vit te Bajerni i Mynihut

Sadio Mane te Bajerni i Mynihut është deri tani goditja më e madhe e kampionëve të Gjermanisë në këtë merkato.

mane

Sulmuesi nga Senegali do të veshë fanellën e bavarezëve deri në vitin 2025 dhe duket se tashmë është zbuluar dhe se sa do të para do të fitojë ai në një vit.

Siç bën me dije “Bild”, 30-vjeçari do të përfitojë rreth 20 milionë euro në një vit, duke u bërë një nga më të paguarit në botë.

PANORAMASPORT.AL