Orë vendimtare për Vedat Muriqin, sulmuesi kosovar pritet të transferohet te skuadra e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2022 | 14:41


Orë vendimtare për Vedat Muriqin, sulmuesi kosovar pritet të transferohet te skuadra e…

Orë vendimtare për Lacion dhe Vedat Muriqin. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës pritet të transferohet te skuadra e CSKA Moskë me formulën e huazimit me obligimin e blerjes së 9 milionë eurove.

SS Lazio v US Triestina - Friendly Vedat Muriqi of SS Lazio gestures during the pre-season friendly football match betwe

Bardhekaltërit e Mauricio Sarrit do ta zëvendësojnë me ish-sulmuesin e Milanit, Xhanluka Lapadulën, i cili do të largohet nga Benevento.

Gjatë këtij sezoni 27-vjeçari është aktivizuar në total në Serinë A me Lacion në 11 ndeshje ku nuk ka mundur dot që të realizojë asnjë gol.

PANORAMASPORT.AL