“Opozita” ndaj Dukës, kur Xhani dhe Bizhdili formonin G6-ën

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 29, 2018 | 18:40

“Opozita” ndaj Dukës, kur Xhani dhe Bizhdili formonin G6-ën

Një dekadë më parë, raporti i presidentëve dhe i klubeve ka qenë shumë më ndryshe sesa sot. Nëse tani, thuajse të gjithë janë “të bindur” ndaj FSHF-së dhe Dukës, atëherë Xhani, Bizhdili, Halili, Laze dhe Ismaili (i Shkumbinit), formuan G6-ën e famshme dhe e vunë Dukën në vështirësi të mëdha.

Bizhdili dhe Xhani

Debati ishte për të drejtën televizive dhe klubet opozitare u bënë bashkë për të kundërshtuar presidentin e FSHF-së. Madje, thuhet se Duka vite më vonë e ka pranuar se ai ka qenë një nga momentet më kritike në krye të FSHF-së, aq sa kishte menduar edhe dorëheqjen.


www.minuta90.com