Ofertë stratosferike nga klubi ukrainas, trajneri italian mendon largimin nga skuadra e Serisë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 1, 2021 | 23:22


Ofertë stratosferike nga klubi ukrainas, trajneri italian mendon largimin nga skuadra e Serisë A

Roberto De Zerbi duken gjithnjë e më larg skuadrës së Sasuolos.

de zerbi

Sipas të përditshmes sportive italiane “Corriere dello Sport”, Shahtjor Donjetsk i ka ofruar trajnerit të njohur italian një kontratë prej 3,3 milionë euro në sezon që shkojnë rreth 10 milionë euro për 3 vite kontratë.

Objektivi i skuadrës ukrainase është të luajë për titullin dhe të marrin pjesë në Champions me vazhdimësi dhe tekniku i skuadrës nga Rexhio-Emilia është duke reflektuar për atë që duhet të bëjë.

Sasuolo nuk dëshiron të privohet dhendërkohë për teknikun 41-vjeçar përveç Shahtjorit pas tij është vendosur dhe Fiorentina dhe Lioni.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/