Nuk shkel në stadium prej 13 vitesh, pronari i Sitit merr vendimin surprizues 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 10, 2023 | 16:50

Nuk shkel në stadium prej 13 vitesh, pronari i Sitit merr vendimin surprizues 

Herën e fundit që pronari i Sitit, Sheiku Mensur, ishte në stadium për të parë një ndeshje të skuadrës së tij, ishte në gusht të vitit 2010, në një përballje Siti-Liverpul. Ndërkohë pas plot 13 vitesh, Mensur, ka vendosur të rikthehet në stadium, teksa mbrëmjen e sotme do të ndjekë nga afër finalen e Champions-it, që skuadra e tij do të luaj ndaj Interit.  

sitiiii

43-vjeçari ka udhëtuar drejt Stambollit dhe do të jetë në stadium, ndërsa vlen të theksohet se kjo do të jetë hera e parë që do të ndjekë ndeshjen e ekipit të tij për herë të parë pas gati 13 vitesh dhe e dyta në gjithë historinë që shkon në stadium për të parë Sitin.


Vlen të theksohet se Sheiku Mensur, e bleu klubin në vitin 2008. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"