“Nuk kishte shumë faj te goli i Riberisë”, ja si vlerësohet Strakosha pas fitores së vuajtur kundër Fiorentinës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 27, 2020 | 23:59


“Nuk kishte shumë faj te goli i Riberisë”, ja si vlerësohet Strakosha pas fitores së vuajtur kundër Fiorentinës

Lacio mori një fitore me shumë vlera kundër Fiorentinës duke bërë të harrojë atë humbje kundër Atalantës 3-2.
strakosha.lazio.2018.19.primo.piano.750x450
Për këtë takim, mediat italiane i dhanë notën 6 portierit të bardhekaltërve dhe Shqipërisë Tomas Strakoshës.
e25013f1f554d5411e87f430966bfb9a
Specialistët gjykojnë se gardiani kuqezi kishte pak mundësi për të reaguar nga supergolit të realizuar nga Frenk Riberi, ndërsa u vlerësua për pritjen që i bëri Kastrovilit në fillim të pjesës së dytë.

Tomas Strakosha (6): Tek faji i golit të Riberisë nuk ishte shumë faj. Arrin të ndalë Kastrovilin në fillim të pjesës së dytë. Traversa e shpëtoi nga goli i Gezalit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com