“Nuk kishte dëshirë për të sulmuar kundërshtarin”, Kostakurta: Kuqezinjtë s’mund të bënin më tepër në Champions

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 18, 2023 | 15:27

“Nuk kishte dëshirë për të sulmuar kundërshtarin”, Kostakurta: Kuqezinjtë s’mund të bënin më tepër në Champions

Alesandro Kostakurta e komentoi derbin e Ligës së Kampionëve dhe eliminimin e Milanit duke nënvizuar pafuqinë e ekipit të Piolit për t’iu shmangur eliminimit.

kostakurta

“Në njëmbëdhjetë ndeshjet e tij në Champions, Interi fitoi 7 dhe humbi vetëm 2. Nga ajo që unë perceptoj është se Milani bëri të gjithë përpjekjen e nevojshme, energjinë e nevojshme, megjithatë, nuk ia doli dot.

Nuk kishte atë entuziazëm, atë dëshirë për të shkuar dhe për të sulmuar kundërshtarin. Kishte një angazhim të përgjithshëm, por ndoshta nuk kishte angazhim dhe energji për të tentuar vënien e rivalit në vështirësi apo të rezultatit në diskutim. Këtë e dëshmon edhe fakti që në sulmin e parë konkret, Lautaro gjeti rrjetën.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"