“Nuk kam klauzolë për prishje të kontratës”, futbollisti i skuadrës angleze mesazh Mançester Junajtid dhe Real Madridit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 3, 2020 | 22:42


“Nuk kam klauzolë për prishje të kontratës”, futbollisti i skuadrës angleze mesazh Mançester Junajtid dhe Real Madridit

Futbollisti i Ulvëruemptonit Raul Himenez, i cili kërkohet nga Real Madridi dhe Mançeser Junajtid pranoi se nuk ka një klauzolë për prishje të kontratës me “ujqërit”.

raul-jimenez-wolves-2018-19_efrcvfykk0l51i0pe7b1oikhj

Në një intervistë për “MARCA”, sulmuesi meksikan deklaroi se kushton jo më pak se 40 milionë euro.

“Nuk kam një klauzolë të prishjes së kontratës me Ulvëruemptonin. Ata paguan 40 milionë euro për Benfikën në vitin 2018 që të më blinin, kështu që nuk mendoj se vlej më pak”, deklaroi 28-vjeçari.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com