Nuk ka paqe te PSG, një “like” i Nejmar ndez luftën me Mbape

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 14, 2022 | 17:47

Nuk ka paqe te PSG, një “like” i Nejmar ndez luftën me Mbape

PSG duket një makineri perfektë në këtë fillim sezoni dhe e ka treguar me 10 gola të shënuar në dy ndeshjet e para të kampionatit. Por kur gjithçka duket se po shkon siç duhet, mjafton një ”like” i brazilianit Nejmar në një postim për t’i hedhur benzinë zjarrit.

nejmar mbape

Në ndeshjen ndaj Montpelje, braziliani pa se si Mbape humbi penalltinë e parë dhe kur skuadra e tij fitoi një të dytë, shkoi ta gjuante vetë. Mbape i kërkoi topin por Nejmar nuk pranoi dhe ekzekutoi me saktësi penalltinë.Në rrjetet sociale ka shpërthyer një polemikë e vogël rreth sjelljes së dy lojtarëve dhe në një postim të një tifozi, është shfaqur edhe një “like” nga vetë Nejmar.


“Tani është zyrtare, Mbape është ai që gjuan penalltitë te PSG. Qartësisht është diçka e vendosur me kontratë, pasi në asnjë klub të botës që ka Nejmar nuk do të ishte ai gjuajtësi i dytë, në asnjërin. Duket se nga kontrata, Mbape është pronari i PSG-së”, shkruante ky tifoz në postimin e tij që mori pëlqimin e Nejmar nga adresa e tij zyrtare në Twitter.

nejmar

Nuk mjafton vetëm kaq, pasi polemika ka marrë përmasa ndërkombëtare me ndërhyrjen e presidentit të Brazilit, Zhair Bolsonaro i cili dje ka publikuar në rrjetet sociale një mesazh në mbështetje të Nejmar. “Ke besimin e plotë të popullit brazilian dhe kjo është ajo që ka rëndësi”, thoshte ndër të tjera Bolsonaro, duke e bërë këtë praktikisht një çështje shtetërore.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"