Nuk ka fund makthi për Strakoshën, portieri shqiptar merr lajmin e keq para ndeshjes në Champions

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 24, 2020 | 23:54


Nuk ka fund makthi për Strakoshën, portieri shqiptar merr lajmin e keq para ndeshjes në Champions

Makthi “COVID-19”, nuk merr fund për portierin Thomas Strakosha, i cili qëndron jashtë fushave prej një muaji, pasi kishte rezultuar pozitiv.

auto_thomas-strakosha-salzburg-lazio-europa-league_5hxq3xmex3hezzbi0v2146q51590526480

Katër ditë më parë lojtari mori lajmin e mirë se rezultoi negativ ndaj virusit dhe ishte gati të bashkohej me Lacion, por sipas “ANSA” makthi nuk ka marrë fund për portierin. Thuhet se pas ekspertizave të kryera së fundmi për tamponët e Lacios, Strakosha është ende pozitiv me Koronavirus.

Gjithashtu thuhet se në tamponët e kryer më 6 nëntor, lojtari kishte rezultuar negativ. Një lajm i keq ky për futbollistin shqiptar, që vjen pak para ndeshjes së Lacios ndaj Zenitit në Ligën e Kampionëve. Ndërkohë nga ekspertiza e tamponëve te Lacio, Imobile dhe Lukas Leiva kanë dalë negativë përfundimisht.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/