Nuk iu deshën as 24 orë, klubi spanjoll gjen zëvendësuesin e ish-trajnerit të kombëtares që shkarkoi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 6, 2022 | 17:02


Nuk iu deshën as 24 orë, klubi spanjoll gjen zëvendësuesin e ish-trajnerit të kombëtares që shkarkoi

Horge Sampaoli ka arritur një marrëveshje me drejtuesit e klubit spanjoll dhe tashmë ai është trajneri i ri i Seviljes. Trajneri argjentinas ndodhet tashmë në kryeqendrën andaluziane për të marrë drejtimin e klubit.

dfdfsdfsdf

Sampaoli planifikon të drejtojë seancën e tij të parë stërvitore në orën 18:30 në të cilën do të ketë kontaktin e parë me skuadrën. Së bashku me Horge Sampaolin, vijnë edhe Horge Desio, Diogo Meskine dhe Pablo Fernández, të cilët do të jenë pjesë e stafit të tij stërvitor.

Sampaoli ka stërvitur në Ligën 1 skuadrën e Olimpik Marsejës, ku ishte në krye të skuadrës nga fundi i 20/21 dhe 21/22, duke përfunduar i pesti dhe një pozicion i dytë më shumë se i jashtëzakonshëm sezonin e kaluar, e cila i lejoi ekipit akses në Ligën e Kampionëve. Vitin e kaluar ata arritën edhe në gjysmëfinale të Ligës së Konferencës.

Kujtojmë se Julen Lopetegui u shkarkua nga klubi i Seviljes pak minuta pasi u mund nga Borusia Dortmund me rezultatin 1-4 në natën e të mërkurës në Ligën e Kampioneve.

PANORAMASPORT.AL