“Nuk i nënvlerësuam Ishujt Faroe”, Gjimshiti: Rëndësi ka arritja e dy objektivave, kualifikimi dhe vendi i parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 20, 2023 | 23:01

“Nuk i nënvlerësuam Ishujt Faroe”, Gjimshiti: Rëndësi ka arritja e dy objektivave, kualifikimi dhe vendi i parë

Kapiteni Berat Gjimshiti ka folur pas barazimit pa gola me Ishujt Faroe.

TUYTUY

“Kishim dëshirë të bënim një lojë të mirë për tifozët dhe të shënonim golin, por arritëm objektivat, i parë ishte kualifikimi dhe objektivi i dytë ishte vendi i dytë. Nuk e nënvlerësuam, por ishim shumë fizik dhe ishin gati se nuk patën ndeshje si ne dhe nuk ishin të lodhur ishin të freskët në këto momente sduhet nënvlerësuar asnjë ekip”, tha ai për “Tv Klan”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"