Nuk e ka pasur të preferuar, por ja pse e mban Ronaldo fanellën me numër “7”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 24, 2018 | 16:36

Nuk e ka pasur të preferuar, por ja pse e mban Ronaldo fanellën me numër “7”

Të gjithë e dimë se fanella me numrin “7” e ka ndihmuar Kristiano Ronaldon të krijojë një brend të global të “CR7” i cili është i mirënjohur në botën e sportit. Fanella me numrin nuk ka qenë e preferuara e Ronaldos. Ai para se të shkonte te Mançester Junajtid mbante fanellën me numër 28 te skuadra e Sportingut të Lisbonës.

Ronaldo-2

Por ka qenë trajneri Sir Alex i cili donte ti jepte fanellën me numër 7 që e kishin mbajtur edhe ikona të klubit anglez. Këtë numër më parë e kishin mbajtur emra si Xhorxh Best, Erik Kantona dhe Devid Bekam, dhe kjo tregonte besimin që tekniku kishte te portugezi. Kështu Ronaldo u miqësua me atë fanellë të cilën nuk e ndërroi as kur shkoi te Reali dhe së fundmi te Juventusi.

www.minuta90.com