Nuk e duan as në tavolinë, Ronaldo detyrohet të ushqehet i vetmuar larg shokëve të skuadrës!

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 15, 2022 | 21:21


Nuk e duan as në tavolinë, Ronaldo detyrohet të ushqehet i vetmuar larg shokëve të skuadrës!

Kaosi te Mançester Junajtid nuk ka fund, me klubin që po shënon një nga pikat më të ulëta në historinë e tij. “Djajtë e kuq” mendohej se do të ktheheshin përsëri në një superfuqi në Angli në këtë sezon, por po ndodh e kundërta, me skuadrën që po zhgënjen plotësisht në fushën e lojës, por edhe jashtë saj.

ronaldo

Shumë nga episodet kanë protagonist Kristiano Ronaldon i cili kërkon me çdo kusht të largohet që të vazhdojë të luajë në Ligën e Kampioneve. Sjellja e tij edhe në fushë me kritika ndaj shokëve të skuadrës dhe stafit është aq e qartë për të gjithë, sa tashmë raportohet se në radhët e Mançester Junajtid ai nuk ka më miq.

Sipas “The Athletic”, edhe në vaktet e përbashkëta, Ronaldo nuk është bashkë me të tjerët në tavolin. Sjellja e tij gjatë fazës përgatitore me kërkesën për t’u larguar ka bërë që ai tashmë të izolohet nga pjesa tjetër e skuadrës e kështu, ulet dhe ha drekat e darkat në një tavolinë i vetmuar, pa pasur afër pjesëtarët e tjerë të skuadrës.

Një sjellje absurde, që tregon qartësisht se për Ronaldon nuk ka kthim mbrapa dhe se lamtumira nga Mançester Junajtid është thjesht çështje kohe.

PANORAMASPORT.AL