Notat/ “Vrastari” Grizman më i miri i ndeshjes, spanjollët shkëlqejnë në finale

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 16, 2018 | 22:53

Notat/ “Vrastari” Grizman më i miri i ndeshjes, spanjollët shkëlqejnë në finale

Atletiko e Madridit u shpall fituese e Europa League, dhe njeriu i ndeshjes ishte padyshim Antuan Grizman. Francezi që shënoi dy golat e parë të sfidës, vlerësohet me notën 9.1 nga “ëhoscored.com”, ndërsa notë të lartë merr edhe kapiteni, gjithashtu që shënoi golin e fundit në finale.

grizmann

Nga ana tjetër, më i dobëti tek ekipi i Marsejës, me notën 5.4, vlerësohet portieri i francezëve, Mandanda. Më poshtë, notat e plota të Marsejës dhe Atletikos.

Marseja

Capture

Atletiko Madrid

Capture1

www.minuta90.com