Notat e ndeshjes Zvicër-Islandë, shkëlqejnë shqiptarët

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 20:35

Notat e ndeshjes Zvicër-Islandë, shkëlqejnë shqiptarët

Zvicra arriti të merrte një fitore tenistike përbalël skuadrës së Islandës me një rezultat të thellë 6-0. Në ekipin e drejtuar nga trajneri Petkoviç pati vend për 4 lojtarë shqiptarë dy prej të cilëve u aktivizuan si titullar, Shaqiri dhe Xhaka.

Shaqiri

Ndërsa si zëvendësues u aktivizuan edhe Mehmedi me Ajetin të cilët shënuan që të dy së bashku edhe me Xherdan Shaqirin. Ndërkohë më poshtë ndiqni edhe notat e lojtarëve teksa vihet re se shqiptarët e Zvicrës janë vlerësuar me nota të mira.

 

www.minuta90.com