Një shqiptar pjesë e Atalantës, klubi e huazon në kampionatin kroat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 21, 2020 | 20:30


Një shqiptar pjesë e Atalantës, klubi e huazon në kampionatin kroat

Në radhët e Atalantës bën pjesë dhe futbollisti shqiptar Isnik Alimi. Ish-futbollisti i Shqipërisë U21 do të luajë këtë sezon te Shibeniku në Kroaci.
f77701ca93ff54d7d7c89afbcc4b573a-98392-95723157c8ebcac4750156d2b21ac04e
Mesfushori me tipare sulmuese nuk ka mundur do të gjejë vend në radhët e ekipit të Xhan Piero Gasperinit.

Gjatë karrierës së tij ai ka luajtur në Itali me Riminin, Viçencën, Imolezen, etj.

Alimi ka luajtur me Shqipërinë U21 4 ndeshje.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com