Një pikë me 10 vetë, Arsenali dhe Lidsi e mbyllin në barazim pa gola

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 22, 2020 | 19:48


Një pikë me 10 vetë, Arsenali dhe Lidsi e mbyllin në barazim pa gola

Arsenali dhe Lids Junajtid nuk shkuan më larg se barazimi 0-0. Ekipi i Marselo Bielsës dhe ai i Mikel Artetës nuk arritën të gjenin rrugën drejt rrjetës në sfidën e luajtur “Elland Road”.

01747fea999df4f12ae8686402df4451o2
“Topçinjtë” luajtën për gati 40 minuta me 10 futbollistë pas daljes me karton të kuq të sulmuesit Nikolas Pepe, i cili goditi me kokë futbollistin kundërshtar Ezgjan Alioski.

Ky rezultat nuk i shërben aspak Arsenalit , i cili qëndron në vendin e 11-të, larg zonës së kupave të Europës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/