“Një nga ndeshjet e mia më të mira”, Myrto Uzuni: Fati i keq na ndjek gjithmonë, me daljen e Ismajlit u bë e vështirë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2022 | 23:33

“Një nga ndeshjet e mia më të mira”, Myrto Uzuni: Fati i keq na ndjek gjithmonë, me daljen e Ismajlit u bë e vështirë

Myrto Uzuni ishte një nga më të mirët në fushë në duelin ndaj Islandës që përfundoi në barazim 1-1. Në prononcimin pas ndeshjes, talenti beratas ndër të tjera u shpreh:

uzuni-2

“E nisëm lojën shumë mirë, duhet të vazhdonim me të njëjtin rritëm, ndeshja mund të ishte mbaruar. Me daljen e Ismajlit ndeshja u bë e vështirë. Fati i keq po na ndjek gjithmonë, është mungesë përqendrimi. Të gjithë jemi të mërzitur. Ky është futbolli.

Kur ekipi është më i zgjatur ndihet hapësira. Por është përgjegjësi e jona dhe mungon. Në aspektin personal ka qenë një nga ndeshjet e mia më të mira, por jemi të zhgënjyer dhe të mërzitur për këtë pjesë”, u shpreh Uzuni për “TV Klan”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"