Një legjendë e këtij sporti, Roxher Federer njofton tërheqjen nga tenisi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2022 | 16:12

Një legjendë e këtij sporti, Roxher Federer njofton tërheqjen nga tenisi

Tenisti i njohur Roxher Federer a njoftuar ditën e sotme vendimin për tu tërhequr nga tenisi i luajtur.

ROGER FEDERER (SUI) TENNIS - THE CHAMPIONSHIPS -WIMBLEDON - ALL ENGLAND LAWN TENNIS AND CROQUET CLUB - ATP - WTA - ITF - WIMBLEDON - SW19 - LONDON - GREAT BRITAIN - 2019 © TENNIS PHOTO NETWORK

41-vjeçari ia ka komunikuar vendimin fansave nëpërmjet një postimi në “Instagram” ku është shprehur se nuk do të marrë me pjesë nëpër turne dhe se Kupa “La Laver” do të jetë pjesëmarrja e tij e fundit.

“Kupa “La Laver” do të jetë turneu im i fundit. Ishte një aventurë e çmendur. Do të luaj akoma tenis, por jo në të tilla nivele dhe turne.”, u shpreh Federer.


PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"