Një herë i mundi tani nuk i përfshin si pretendentë, Kaka tregon 2 kandidatët e Topit të Artë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 23, 2018 | 15:38

Një herë i mundi tani nuk i përfshin si pretendentë, Kaka tregon 2 kandidatët e Topit të Artë

Rikardo Kaka është lojtari fundit që ka fituar Top të Artë para se të fillonte epoka Mesi-Ronaldo për këtë çmim. Dhe si për ironi braziliani e ka fituar këtë çmimi pikërisht përballë dy jashtëtokësorëve.

kaka-orlando-city-5yyw527wy60m1ogb12hgg19lg_1535028742-8166462

Ndërkohë tani 36 vjeçari ka bërë dhe parashikimet e tij për Topin e Artë dhe ai mendon se dy pretendentët kryesorë për ta fituar këtë çmim janë kroati Modriç dhe francezi Mbape. 19-vjeçari është një nga lojtarët më premtues dhe pikërisht ai është parë si një nga lojtarët që do të thyejë hegjemoninë e Ronaldos dhe Mesit.

skysports-kylian-mbappe-luka-modric_4362840

www.minuta90.com