Nis grumbullimi i Kombëtares U-16, Mustedanagic fton talentin e Interit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Mars 5, 2018 | 10:26

Nis grumbullimi i Kombëtares U-16, Mustedanagic fton talentin e Interit

Ka filluar sot në qytetin e Durrësit, në kompleksin “Tropikal”, grumbullimi i rradhës për kombëtaren U-16 nën drejtimin e trajnerit Dzemal Mustedanagic. Futbollistët e vegjël do të jenë në këtë stejxh stërvitor deri ditën e premte, datë 9 mars 2018.

u16-pergatitje-ne-tropikal-1024x513

Trajneri Mustedanagic ka grumbulluar plot 23 futbollistë të cilët do të jenë nën vëzhgimin e tij për tu bërë  më pas pjesë e ekipit përfaqësues U-17 dhe më tej. Grupmosha e tyre është e datëlindjes 2003 ku janë thirrur 11 lojtarë nga kampionati ynë dhe pjesa tjetër nga liga të ndryshme jashtë Shqipërisë.

Ja lista e futbollistëve te grumbulluar:

 

www.minuta90.com