Ngjarje e trishtë nga basketbolli, ndërron jetë në mënyrë të papritur ish-lojtari i NBA

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 9, 2022 | 18:45


Ngjarje e trishtë nga basketbolli, ndërron jetë në mënyrë të papritur ish-lojtari i NBA

Ish-basketbollisti i NBA, Adrian Pajne ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare.

45335

Sipas raportimeve ish-lojtari kishte ndërruar nga një sulm me armë, me Pajne që ishte transportuar në spital dhe kishte gjetur vdekjen atje.

Pajne kishte luajtur në elitën e basketbollit me ekipin e Miçigan Stejtit nga viti 2010 deri në largimin e tij në vitin 2014.

Lajmi për vdekjen e tij u konfirmua nga gazetari amerikan Kris Solari, me njoftimin i cili u pasua me mesazhe ngushëllimi nga shumë prej ish-shokëve të tij të skuadrës.

PANORAMASPORT.AL