Ndahet nga jeta Maradona, futbolli qan gjeniun

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2020 | 0:00


Ndahet nga jeta Maradona, futbolli qan gjeniun

Një lajm i rëndë ka tronditur botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur legjenda e futbollit Diego Armando Maradona…

diego-maradona2

Mediat argjentinase “Clarin”dhe “Ole” raportojnë se ish-kampioni i botës në vitin 1986 ka pësuar mëgjesin e sotëm në shtëpinë e tij në Tigre, arrest kardiak (që ne gjuhën mjekësore quhet atak respirator). Në banesë e “Djalit të Artë” janë parë ambulanca.

DgpLUPwVAAAhBbs

Ikona e futbollit botëror po rehabilitohej pas një operacioni në tru, teksa nuk ka arritur t’ia dalë për ta fituar këtë betejë.

FOTO/ Diego Armando Maradona, gjeniu i futbollit botëror! Ja fotot më interesante gjatë karrierës së tij

Ndarja nga jeta e Maradonës, Pele me mesazh pikëllues: Shpresoj që një ditë të luajmë së bashku në… qiell

RETRO/ “I braktisin 364 ditë të vitit, ndërsa për një mbrëmje…”, kur Maradona dëshpëroi tifozët e Napolit dhe ngjalli urrejtjen e italianëve

FOTO+ VIDEO/ Vdekja e Maradonës, shikoni çfarë ndodh në rrugët e Napolit

“Qepe gojën dhe vazhdo festo”, kur Maradona rrëfente bëmat e “Dorës së Zotit”: Kërceva si bretkosë, më erdhi një ide që…

FOTO/ Hysaj dedikim prekës për Maradonën, homazhe edhe nga Bogdani e Sadiku

FOTO/ Trishtim në rrugët e qyteteve argjentinase për vdekjen e Maradonës, ja si përjetohet ndarja nga jeta e idhullit të tyre

Hugo Maradona me lot në sy pranon humbjen e vëllait të tij: Ai vdiq nga…

Publikohen pamjet, shikoni çfarë ndodh në oborrin e shtëpisë së Maradonës

E kishte tatuazh në trupin e tij, ja se cili person ka vdekur në të njëjtën ditë me Maradonën

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/